Działania 5.5 „Kształcenie ustawiczne ",
Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020
Okres realizacji
03.02.2020 – 30.06.2023
Cel projektu
podniesienie kompetencji/kwalifikacji 240 os. w wieku aktywności zawodowej zamieszkałych na terenie powiatów: malborskiego, nowodworskiego lub sztumskiego, które z własnej inicjatywy są zainteresowane podjęciem kształcenia ustawicznego, a przez to dostosowanie jakości kapitału ludzkiego obszaru objętego interwencją do potrzeb regionalnego rynku pracy i lepszego wykorzystania potencjału wynikającego z wydłużania się życia.
Uczestnicy projektu
W ramach projektu wsparciem zostanie objętych łącznie 240 osób zamieszkujących teren powiatu malborskiego/nowodworskiego/sztumskiego, które z własnej inicjatywy są zainteresowane nabyciem, uzupełnieniem lub podwyższeniem umiejętności, kompetencji lub kwalifikacji zawodowych spełniających jedno z niżej wymienionych kryteriów:
- osoba bezrobotna zarejestrowana w Powiatowym Urzędzie Pracy w Malborku lub Powiatowym Urzędzie Pracy w Sztumie z/s w Dzierzgoniu lub w Powiatowym Urzędzie Pracy w Nowym Dworze Gdańskim:
- jest osobą w wieku 18 lat i więcej,
- należy co najmniej, do jednej z poniższych grup docelowych, znajdujących się w najtrudniejszej sytuacji na rynku pracy:
- osoby w wieku 25 lat i więcej,
- osoby w wieku 50 lat i więcej,
- osoby o niskich kwalifikacjach.
- osoba po 45 roku życia poszukującą pracy zatrudnioną w mikro, małym i średnim przedsiębiorstwie (MŚP) lub podmiocie ekonomii społecznej/przedsiębiorstwie społecznym (PES) lub prowadzącą działalność gospodarczą zarejestrowaną w Powiatowym Urzędzie Pracy w Malborku lub Powiatowym Urzędzie Pracy w Sztumie z/s w Dzierzgoniu lub w Powiatowym Urzędzie Pracy w Nowym Dworze Gdańskim spełniającą warunki o których mowa w art. 43 ust. 3 ustawy z dnia 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy (Dz.U.2020.poz. 1409 t.j. z dnia 2020.08.18, ze zm.).
Oferowanie wsparcie
Identyfikacja potrzeb/potencjału uczestnika/uczestniczki
zakres wsparcia obejmował będzie: pogłębioną diagnozę umiejętności, predyspozycji i problemów zawodowych danego uczestnika/uczestniczki, identyfikację jego oczekiwań, mocnych i słabych stron, potencjału i indywidualnych oczekiwań uczestników dotyczących procesu kształcenia ustawicznego i określenie tematyki szkolenia
Szkolenia
szkolenia wybrane i wskazane przez kandydata muszą kończyć się uzyskaniem kwalifikacji zgodnie z Krajowymi Ramami Kwalifikacji (nie dotyczy szkoleń realizowanych w zakresie TIK – Technologii Informacyjno – Komunikacyjnej) i być zgodne ze zdiagnozowanymi potrzebami rynku (barometrem zawodów – deficyt) oraz potencjałem i zainteresowaniami uczestnika/uczestniczki zgłaszającego z własnej inicjatywy chęć udziału w projekcie. Szkolenia realizowane będą w oparciu o zapisy ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy (Dz.U.2020.poz. 1409t.j.z dnia 2020.08.18, ze zm.).
Projekt realizowany jest zgodnie z zapisami ustawy z dnia 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy.
Planowane efekty
Projekt zakłada, że w wyniku jego realizacji 85% osób korzystających ze wsparcia (uczestników/ uczestniczek) podniesienie swoje kwalifikacje zawodowe.
Wartość Funduszy Europejskich
608 861,53 PLN
Wkład własny w wysokości 107 446,15 PLN pochodzi ze środków Funduszu Pracy pozostających w dyspozycji Powiatowego Urzędu Pracy w Malborku, Powiatowego Urzędy Pracy w Sztumie z/s w Dzierzgoniu, Powiatowego Urzędu Pracy w Nowym Dworze Gdańskim oraz ze środków budżetu Powiatu Malborskiego.